Predaj domény parfemika.sk

doména parfemika.sk je na predaj

Cena domény parfemika.sk je 490 EUR aj s celým eshopom a softvérom

volajte 0915 899 836

Tlačiť

Parfémy Lanvin - jemná vôňa histórie

Rôzne dámy, kráľovné, cisárovné - počnúc Kleopatrou cez Katarínu Medicejsku, Máriu Stuartovú až po manželky Napoleonov Jozefínu a Eugéniu obľubovali pekné vône, ale tvorkyňou v tejto oblasti, prvou parfumérkou bola pravdepodobne až francúzska módna návrhárka Jeanne Lanvin (1867-1946).

parfémy Lanvin

Patrila medzi tie príslušníčky nežného pohlavia, ktoré parfumy nielen používajú, ale ich aj vytvárajú. Roku 1880 ako mladé dievča donášala klobúky do domov. Nazývali ju "malý omnibus", pretože ušetrené haliere neminula na dopravný prostriedok, ale radšej za ním bežala. 0 päť rokov neskôr sa s ušetreným kapitálom sto frankov presťahovala do manzardky na ulici Marché-Saint-Honoré. Jej vkusné, koketné klobúčiky mali u dám úspech. Zanedlho si otvorila salón s tromi miestnosťami na ulici Faubourg-Saint-Honoré, kde firma Lanvin sídli dodnes.

Roku 1897 sa jej narodila dcérka. Neznamenalo to koniec jej kariéry, práve naopak, dieťa jej ku kariére dopomohlo. Mladá mamička sa vtedy vlastne stala módnou návrhárkou: šila dcérke krásne odevy. Obliekala ju do čarovných kartúnových plisovaných šatočiek, zdobených anglickou čipkou. Dámy, ktoré si prišli do jej salónu kúpiť klobúk, boli oblečením dieťaťa očarené a túžili po rovnakom oblečení aj pre svoje dcérky. Na základe veľkého záujmu Jeanne Lanvin otvorila svoj prvý módny salón, kde sa šili výlučne elegantné dievčenské šaty.
Úspech bol obrovský, a tak tam onedlho začali šiť šaty aj pre mamičky.
Roku 1926 sa k detským a dámskym odevom pridalo ešte oddelenie pre pánsku módu, ktoré viedol Jeannin synovec.

Jeanne Lanvin sa stala ústrednou postavou módy dvadsiatych rokov a v medzivojnových rokoch bola synonymom jednoduchej, vyberanej elegancie. Vášnivo obdivovala impresionistov; k okruhu jej priateľov patrili významné umelecké osobnosti tých čias, od Renoira cez Collette až po Ravela - všetkých prijímala vo svojom voňavom salóne. Dekoráciu jej domu vytvoril najvýznamnejší návrhár tej doby - Armand Rateau. Stal sa aj návrhárom flakónov a fľaštičiek pre jej voňavky.

Roku 1925 vytvorila parfum My Sin s ľahkou orgovánovo-narcisovo-konvalinkovou vôňou. Ďalším dôkazom obľúbenosti francúzskych parfumov u Američanov je nasledujúca epizóda: Jeanne Lanvin uviedla na trh voňavku, ktorá s pôvodným názvom Mon Péché v Paríži prepadla, ale v Amerike - už pod menom My Sin (oboje znamená môj hriech) - zožala veľkú slávu.

parfémy Lanvin

Roku 1927 pomocou svojho "nosa" Andrého Frayssea uviedla na trh svetoznámy parfum Arpége. Meno mu dala jej dcéra, v tom čase už známa hudobníčka Marie-Blanche. (Ide o francúzsku podobu hudobného výrazu arpeggio, čo znamená zabratie tónov akordu nie odrazu, ale postupne a rýchlo za sebou.) Jeho zloženie sa drží v prísnej tajnosti; prítomnosť ambry a machu sa dá len tušiť, čierny guľatý vrchnák, ktorý sa aj dnes vyrába ručne, navrhol Armand Rateau. Jeannin priateľ Paul Iribe ozdobil fľaštičku kresbou - je na nej Jeanne v dlhých plesových šatách, ako vystiera ruky k dcérke. Tento obrázok sa stal emblémom firmy.

Roku 1968 bol otvorený módny dom s názvom Lanvin 2, ktorého profilovým tovarom je luxusná pánska konfekcia.
Roku 1984 sa vedenia módnych domov ujala Maryll Lanvin, ktorá sa vydala v Jeannmých šľapajach, podčiarkujúc ženskosť, jemnosť a dokonalosť.


Značka parfémov Lanvin v sebe nosí dvojaký odkaz: úctu k tradíciám a schopnosť obnovy.

Najznámejšie parfémy značky Lanvin:

Parfém LANVIN ECLAT D´APREGE

Parfémy Lanvin Eclat d´aprege

Jej svieže chvenie víri, oživuje emócie, pobáda k šťastiu, keď sa vznáša v povetrí. Prebudí emócie a očarí. Je odkazom pre porozumenie, lásku. Je dielom francúzskych parfumérov a bolo vytvorené preto, aby pretrvalo. Navždy. Parfém Éclat D'Arpége je vôňa s nádychom ženskosti. Ženskosť je vyjadrením lásky, vášne. Ženskosť je symbolom značky Lanvin. Už od prvého stretnutia vo vás vzbudí dojem jemnej a živej vône. Je v nej obsiahnutá sviežosť orgovánovej zelenej a búrlivosť lístkov sicílskeho citrónu.

V srdci skrýva saténovú jemnosť kvetov wistérie, nežnú ľahkosť lístkov zeleného čaju, zamatové vzrušenie z kvetov broskyne, veľkorysú zmyselnosť červenej pivónie a dychtivú neviazanosť čínskeho osmanthusu. Biely libanonský céder, sladké pižmo a vzácna ambra odhaľujú svoju lahodnú zmyselnosť, tak nežnú a zahaľujúcu. Milostný román medzi ženou a vôňou Éclat D´arpége nie je prelietavou aférou. Je hlboko vrytá do pamäte, pamätá si každý moment, zachytáva každý tón, každý akord. Žena každý z nich znovu prežíva a to navždy, pretože keď miluje, zostáva verná.

Hlava: lístky sicílskeho citrónu, orgovánová zeleň
Srdce: kvety wistérie, lístky zeleného čaju, kvety broskyne, červená pivónia, čínsky osmanthus
Základ: biely libanonský céder, pižmo, ambra

Parfém Lanvin Eclat D´Aprege si môžet objednať tu >>

Parfém LANVIN JEANNE

Parfémy Lanvin Jeanne

Vôňa je stelesnením modernej ženskosti. Vďaka svojim hravým ovocným tónom je veselá, kvetinová a zároveň zvodná. Spája sa v nej jemná zmes černice, maliny a hrušky. Tóny hlavy sa pohrávajú s nádychom sladkej černice zahalenej do citróna a vône hruškového nektáru. Malinové srdce jej dodáva ženskosť, ktorú ešte podčiarkuje lahodný buket z bielej frézie a sladkej pivónie. Teplý a zmyselný základ kombinuje sladké, mliečne santalové drevo, ambru a pižmo.

Hlava: maliny, hrušky
Srdce: frézie, pivoňky
Základ: santalové drevo, ambra, pižmo

Parfém Lanvin JEANNE si môžete objednať tu >>

Parfém LANVIN L´HOMME

Parfémy Lanvin L´Homme

Parfémy Lanvin L´Homme sú určené mužom stredného, produktívneho veku, najčastejšie vo veku medzi 35 - 40 rokov, so záľubou v klasických vôňach. Alberto Morillas, autor vône Lanvin L´Homme, hľadal v tejto vôni ideálne spojenie dokonalosti a jednoduchosti. Kvapôčkam tónu v rovnakom okamžiku sviežich, korenistých a drevitých, nechýba rýdze citrusové osvieženie (mandarínka, bergamot, neroli).
Nechýbajú ani čerstvé byliny a korenie (levanduľa, mäta, šalvia, korenie, kardamón) v kombinácii so santalovým drevom, vanilkou, ambrou a pižmom. Lanvin L´homme je svieža a zmyselná, ľahká a zároveň intenzívna vôňa - práve tak ako štýl módy Lanvin.

Hlava: mandarínka, bergamot, nerol, levanduľa
Srdce: mäta, šalvia, korenie, kardamón
Základ: santalové drevo, vanilka, jantár, pižmo

Parfém Lanvin L´HOMME si môžete objednať tu >>

Parfém LANVIN RUMEUR

Parfémy Lanvin Rumeur

Poetická, tajomná, očarujúca a delikátna... žiarivý, prchavý buket bielych kvetov. Vôňa, ktorá šepká a zvádza k odhaleniu tajomstva svojej nositeľky. Evokuje šuchot "šepkajúcich" nariasených šiat pri chôdzi, tajomných záhybov tylového rúcha, povievajúcu hodvábnu stuhu. Kto by netúžil odhaliť toto tajomstvo? Vôňa RUMEUR vás v prvom okamihu očarí sviežo-ovocným vyžarovaním rozvitých kvetov magnólie.

Následne prichádza na rad srdce vône, kde sú ukryté šepkajúce tajomstvá bielych kvetov. Mohla by to byť seringa, ale aj konvalinka. A možno tiež majestátna biela ruža, či zmyselný, medovo-sladký jazmín jambac. Ak budete trpezliví, objavíte základ, ktorý stráži pačuli, pižmo a zmyselná ambra nežne splývajúca na pokožke. Nikto presne nevie, čím je vôňa RUMEUR taká výnimočná .. no každý o nej rozpráva.

Hlava: kvety magnólie
Srdce: biele kvety, jazmín sambac, orgován
Základ: pačuli, pižmo, ambra

Parfém Lanvin RUMEUR
Darčekovú sadu Lanvin RUMEUR si môžete pozrieť alebo objednať tu >>

Parfém LANVIN RUMEUR 2 ROSE

Parfémy Lanvin Rumeur 2 Rose

Neobvyklá dámska vôňa s extra sviežim charakterom, moderným a sexy vyžarovaním je ako stvorená pre dnešnú ženu: elegantnú, spontánnu a náročnú. Je dokonalou esenciou pre novú generáciu mladých žien, ktorých charakterizuje silné vyžarovanie a odvaha, žien, ktoré vytvoria rozruch všade tam, kde vstúpia. Veselá a žiarivá.

Parfém Rumeur 2 Rose vás okamžite zaujme šťavnatým kokteilom citrusovej sviežosti pomaranča, citróna, bergamotu a grapefruitu, ktorý sa spája s temperamentným akordom zelených lístkov. Prísľub neodolateľne lahodného dezertu v úvodných tónoch zaručuje dotyk sladkej hrušky. Srdce odhaľuje dráždivú, nežnú stránku vône prostredníctvom opojnej bielej ruže, delikátnej konvalinky, zemolezu a ovocia dozretého pod damascénskym slnkom. Zmyselnému základu dominujú tóny očarujúceho pižma, vzácnych drevín a príťažlivej ambry, vďaka ktorým vôňa nadobúda presvedčivý sex appeal charakteristický pre vône módneho domu Lanvin…

Parfém Lanvin RUMEUR 2 ROSE si môžete objednať tu >>
parfémy Lanvin Všetky parfémy Lanvin si môžete pozrieť tu >>

Viac o parfumoch

Prečo nakupovať u nás?

- poštovné a balné nad 100 EUR zdarma
- parfémy "k dodaniu ihneď" máme skladom
- garancia najnižších cien
- expresné doručenie parfémov
- týždenné akcie na parfémy

E-shop parfemika.sk vám ponúka originálne parfémy (Lacoste, Gucci, Hugo Boss, Calvin Klein, Diesel, Versace) a kozmetiku svetových značiek (Bioderma, Biotherm, Clinique, Elizabeth Arden, Estee Lauder, Eucerin, Lancaster) s garanciou najnižších cien. Pravidelne pre vás pripravujeme týždenné akcie za neuveriteľné ceny. Expresné doručenie parfémov až k vašim dverám. Ak ste v našej ponuke nenašli parfém, o ktorý máte záujem, kontaktujte nás e-mailom, alebo telefonicky na čísle 0949 045 454.